Stomatologia Dziecięca

W naszej klinice dbamy o to, żeby chronić dzieci jeszcze przed ich narodzinami. Przyszłe mamy mogły bowiem dowiedzieć się jak prawidłowo odżywiać się w okresie ciąży a następnie jak dbać o pierwsze zęby niemowląt aby uniknąć np. próchnicy butelkowej czy wczesnej. Uczymy rodziców jak prowadzić dziecko, by w gabinecie stomatologicznym uczestniczyło jedynie w zabiegach profilaktycznych, a nie leczniczych. Jest to tendencja światowa, którą w Stomatologii Anin wcielamy w życie i namawiamy Państwa na znacznie przyjemniejsze leczenie-profilaktykę.

Najmłodszych pacjentów odwiedzających po raz pierwszy stomatologa zapraszamy na tzw. wizyty adaptacyjne, które pozwalają na poznanie lekarza i sprzętu w czasie zabawy a nie zabiegu. Staramy się w ten sposób pozytywnie nastawić dzieci do kolejnych wizyt.

Umożliwiamy również najmłodszym pacjentom zapoznanie się z podstawowymi narzędziami stomatologicznymi wypożyczając je do zabawy w domu.

W naszej klinice wykonujemy dwa najważniejsze zabiegi profilaktyczne, czyli lakierowanie i lakowanie zębów. Lakierowanie zmniejsza podatność powierzchni gładkich zęba na próchnicę. Wykonuje się je dwa do czterech razy w roku.

Lakowanie to pokrywanie bruzd powierzchni zęba specjalnym preparatem zawierającym fluor. Najczęściej lakuje się pierwsze trzonowce stałe (tzw. 6) ale również drugie trzonowce stałe i trzonowce mleczne. Szczelność laku w w bruzdach powinna być sprawdzana w czasie wizyt kontrolnych nie rzadziej niż  raz na 6 m-cy.

Proponujemy naszym małym pacjentom wypełnienia w 7 różnych kolorach, chociaż życzymy dzieciom jak najmniej kolorowych zębów.