Stomatologia Zachowawcza

LECZENIE DOROSŁYCH

Leczenie dorosłych i profilaktyka
Profilaktyka i wczesne wykrywanie chorób całego układu stomatognatycznego (czyli zębów, kości szczęk i zespołu mięśni) są dominującymi trendami nowoczesnej stomatologii.

Stany zapalne tego układu mogą być przyczyną chorób ogólnoustrojowych a nawet uszkadzać narządy wewnętrzne. Dlatego nie ograniczamy się jedynie do wąskiej stomatologicznej diagnostyki, lecz staramy się oceniać pacjenta kompleksowo.

Naszą zasadą jest leczyć przyczynę, a nie jedynie łagodzić skutki.

Po zbadaniu zębów i tkanek miękkich pacjenta nasi lekarze pomogą Państwu dobrać odpowiednią szczoteczkę, pastę, przybory dodatkowe oraz technikę szczotkowania. Udzielimy Państwu wyczerpujących informacji na temat higieny jamy ustnej, usuniemy kamień i osad nazębny (tzw. skaling i piaskowanie). Następnie Państwa zęby mogą zostać zabezpieczone przed próchnicą jednym z kilku preparatów fluorowych (tzw. lakierowanie).

Do wypełnienia ubytków używamy materiałów, które zapewniają trwałą i w pełni estetyczną odbudowę. Niektóre z nich posiadają zdolność uwalniania fluoru i wbudowywania go w tkanki zęba, co zapobiega powstawaniu próchnicy wtórnej (czyli tej pod wypełnieniem).

Najbardziej kosmetyczne prace (np. widoczne odbudowy zębów przednich, licówki, złamania, pokrywanie przebarwień), wykonujemy materiałem Gradia firmy GC. Jest to materiał najnowszej generacji, który łączy w sobie cechy kompozytu i porcelany. Dzięki temu jest wyjątkowo twardy i trwały a jednocześnie najbardziej zbliżony w kolorystyce i przezierności do naturalnego zęba.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się nie tylko leczeniem zębów, ale również poprawą ich wyglądu. Ładne, jasne, równe zęby są obecnie wizytówką urody, klasy i zdrowia. W naszej klinice stosujemy trzy metody wybielania zębów:

– wybielanie kombinowane (faza gabinetowa i domowa)

– wybielanie nocne ( przy użyciu nakładek i żelu wykonywane przez pacjenta w nocy przez okres 7-14 dni)

– wybielanie z zastosowaniem lampy- efekt natychmiastowy ( po ok. 1h)

Sposób i środki do wybielania są indywidualnie dostosowywane do potrzeb i możliwości każdego pacjenta.